Wybierz język

+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakt

Podesty szyte na miarę

Profielnorm dostarcza ponad 2000 nowych podestów rocznie. Dla zobrazowania specyfiki niektórych projektów, przedstawiamy poniżej studia przypadków poszczególnych realizacji wraz ze zdjęciami.

Antresola - integracja systemowa w 3 halach

Podstawowe parametry:
  • Powierzchnia łączna: 3500m2 (180m2, 380m2, 2120m2 i 740m2)
  • 6 podestów do integracji systemowych w 3 różnych halach
  • Całkowita wysokość dwóch kondygnacji antresoli: 4720 mm
  • Część pokrycia z płyty wiórowej, część z kraty, ze względu na przepisy przeciwpożarowe

Wyzwanie:

Nasz klient, firma zajmująca się rozwiązaniami w zakresie łańcucha dostaw, chciał optymalnie wykorzystać przestrzeń w swoim centrum dystrybucyjnym, wykorzystując antresole Profielnorm. W budynku znajduje się około ośmiu kilometrów przenośników, musieliśmy wiec tak zaprojektować nasze podesty, by antresole w taki sposób by przenośniki wjeżdżały na antresole jak i z nich zjeżdżały.

Nasze rozwiązanie:

Profielnorm zaoferował rozwiązanie w postaci osobnych antresoli dla 3 różnych hal, aby wesprzeć w pełni zautomatyzowany przepływ procesu zamówień klienta. Zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy 6 konstrukcji wraz z wieloma schodami i przejściami aby mieć pewność, że wszystkie pozycje w całym systemie były łatwo dostępne.
Henry van der Graaf | Project Manager

Wielki projekt z dużą różnorodnością


Dzięki dobrej koordynacji i wzorowej komunikacji podczas całego procesu wszystkie komponenty zostały zainstalowane na czas, co usatysfakcjonowało klienta.

- Henry van der Graaf,
Manager Projektu Profielnorm BV

Jak optymalnie wykorzystać e dostępną przestrzeń dla klienta będącego specjalista w zakresie w rozwiązań łańcucha dostaw


Dla naszego klienta dostarczyliśmy komplet różnych podestów na potrzeby nowego, ultranowoczesnego centrum dystrybucyjnego, w którym magazynowane jest 150000 różnych artykułów, głównie perfum. Budynek ma powierzchnię 38 000 m2 i wewnątrz zaimplementowano około ośmiu kilometrów przenośników zarówno pod jak i nad naszymi konstrukcjami. Całość pozwala firmie na kompleksowe zoptymalizowanie swoich usług świadczonych w zakresie łańcucha dostaw.

W hali nr 2 zamontowaliśmy dwie konstrukcje antresoli do budowy sortera na wysokości 2450mm. Konstrukcje te mają łączną powierzchnię 600m2 i podłogę z kraty. Do podparcia taśmociągów w tej hali zamontowana jest dodatkowa konstrukcja o powierzchni 180m2. Aby umożliwić dostęp do otoczenia sortownika, zaprojektowaliśmy i zainstalowaliśmy pomost na wysokości 2450 mm o długości 63 metrów.

Kolejnym krokiem była hala nr 3. Tutaj łączna powierzchnia antresoli to 2120m2 wykończone częściowo drewnem, a częściowo kratą. Całość uzupełniona o niezbędne akcesoria: schody, balustrady i bramki paletowe. Wysokość podłogi to 4720mm. Na antresoli zainstalowany jest sortownik, a stanowiska robocze dają dostęp do wysoce zautomatyzowanego systemu rozwiązań wahadłowych klienta. Ponadto w hali nr 3 dobudowana jest również dodatkowa konstrukcja antresoli podtrzymująca przenośniki taśmowe na wysokości 5000mm o powierzchni 380m2. Tym, co wyróżnia tę halę jest imponująca kładka o długości 20 metrów, wznosząca się nad sortownikiem i zawieszona swobodnie na 9 metrach, dająca dostęp do antresoli w budynku na wysokości prawie 8 metrów.

Na koniec zainstalowaliśmy system integracji antresoli w hali 4 w firmie. Ta antresola ma całkowitą powierzchnię 740 m2 i całkowitą wysokość 4720 mm. Wykończenie podłogi składa się częściowo z drewna, częściowo z kraty. Ponadto na antresoli i pod nią znajdują się stanowiska pracy podłączone do zautomatyzowanego systemu rozwiązań wahadłowych.

Aby zapewnić łatwe dojście do wszystkich pozycji w całym systemie dostarczyliśmy wiele schodów i przejść.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć konstrukcji antresoli integrujących system. Szukasz również sposobu na zoptymalizowanie zautomatyzowanego przebiegu procesu zamówwień? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji lub poproś o wycenę online.
Nasze realizacje:

Czy jesteś zainteresowany większą ilością zdjęć różnych projektów? Spójrz na naszą ścianę sławy! Pokażemy Wam więcej zdjęć z ostatnio zrealizowanych projektów w tym i innych sektorach.

Certyfikacja

NEN-EN 1090 i ISO 3834

Zrównoważony rozwój

CSR i budownictwo cyrkularne

Zapytanie cenowe

Zapytanie online w trzech krokach

+48 748 841 031

Kontakt bezpośredni