Wybierz język

+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakt

Podesty szyte na miarę

Profielnorm dostarcza ponad 2000 nowych podestów rocznie. Dla zobrazowania specyfiki niektórych projektów, przedstawiamy poniżej studia przypadków poszczególnych realizacji wraz ze zdjęciami.

Antresola w Wałbrzychu – dodatkowa przestrzeń do magazynowania komponentów

Więcej informacji:
  • Podstawowe parametry:
  • Lokalizacja: Wałbrzych, Dolny Śląsk
  • Powierzchnia całkowita : 150m+
  • Konstrukcja przylega do dwóch ścian hali tworząc literę L
  • Poszycie z antypoślizgowej płyty wiórowej

Wyzwania:

Klient pilnie potrzebował dodatkowej przestrzeni w swojej lokalizacji ze względu na szybki rozwój firmy przy jednoczesnej konieczności zachowania dotychczasowej szybkości i terminowości realizacji.
Bardzo ważnym wymaganiem przy realizacji tego projektu był „czysty montaż” ze względu na nową posadzkę, która nie mogła zostać naruszona czy zabrudzona.
Rozładunek materiału musiał odbyć się na drodze miejskiej tak aby nie zaburzyć ruchu.

Nasze rozwiązanie:

Profielnorm dostarczył antresolę bardzo wcześnie rano tak aby sprawnie dokonać rozładunku i pozwolić ekipie razu przystąpić do prac.
Do prac wykorzystano tylko wózki i podnośniki z białym ogumieniem aby chronić posadzkę przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

„Czysta precyzja”, szybkość oraz jakość.


Pilna potrzeba dodatkowej powierzchni magazynowej na nowym obiekcie przy zachowaniu jak największej ilości miejsca na poziomie zero pod montaż była dla naszego klienta najważniejsza.
Dzięki wykwalifikowanej ekipie inżynieryjnej oraz montażowej mogliśmy zaprojektować i zbudować dla klienta antresole szytą na miarę jego potrzeb i oczekiwań.
Dzięki tej realizacji klient mógł zrealizować swój plan w 100% zgodnie z zasadami LEAN.

- Krystian Smiech,
Manager Obsługi Kluczowego Klienta

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie klienta


Profielnorm zaproponował zaprojektowanie antresoli w kształcie litery L. Na każdym równoległym do ściany boku zamontowaliśmy samozamykające się bezpieczne bramki paletowe, dzięki którym podawanie i dystrybucja materiału na górze są wygodne i szybkie.

Aby zapewnić łatwy i szybki dostęp na podest w dwóch kierunkach zaprojektowaliśmy schody umożliwiające komunikację w centralnej części antresoli. Dzięki podniosła się efektywność a czas pracy został zoptymalizowany.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Jeżeli szukasz podobnego rozwiązania lub po prostu potrzebujesz więcej przestrzeni - skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji lub zapytaj o wycenę online.
Czym zajmuje się Twoje przedsiębiorstwo?

CEO: Działamy w branży electric mobility oraz CNC machining. Produkujemy lekkie rowery transportowe oraz wspieramy zakłady przemysłowe w zakresie wysoko precyzyjnej obróbki skrawaniem CNC.

Dlaczego zdecydowałeś się na zakup antresoli i jakiego rodzaju problem dzięki jej zastosowaniu został rozwiązany?

CEO: Motywacją do zakupu antresoli była pilna potrzeba dodatkowej powierzchni magazynowej na nowym obiekcie i zatrzymaniu jak największej ilości miejsca na poziomie zero pod montaż.

Jakie jest przeznaczenie antresoli?

CEO: Antresola jest przeznaczona do składowania komponentów. Podczas montażu bezpośredni dostęp części i podzespołów składowanych na podeście był konieczny zgodnie z zasadami lean managementu.

Jak przebiegał cały proces realizacji (od momentu spotkania i oferty aż do zamówienia, dostawy i montażu)?

CEO: Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, zapytanie ofertowe, oferta, dogranie technicznych szczegółów i realizacja wszystkich etapów wraz z uwzględnieniem indywidualnych szczegółów np. białe koła na wózkach widłowych.

Czy po drodze pojawiły się jakieś problemy / wyzwania ?

CEO: Tak, jednym z wyzwań była szczególna dbałość o nowo wylaną posadzkę, natomiast dzięki dobrej komunikacji i współpracy wszystko udało się idealnie zrealizować.

Czy dzięki antresoli został zrealizowany plan firmy?

CEO: Absolutnie tak, teraz już zużywamy całą jej powierzchnię i nie wyobrażamy sobie nie mieć tego miejsca. Szkoda, że nie mamy więcej miejsca na kolejną antresolę.

Czy jesteś zadowolony i śmiało możesz polecić firmę Profielnorm ?

CEO: Jak najbardziej tak, Profielnorm to bardzo profesjonalna firma a sam produkt daje świetne przełożenie uzyskania dodatkowej powierzchni magazynowej do wykonanej inwestycji.

Certyfikacja

NEN-EN 1090 i ISO 3834

Zrównoważony rozwój

CSR i budownictwo cyrkularne

Zapytanie cenowe

Zapytanie online w trzech krokach

+48 748 841 031

Kontakt bezpośredni