Wybierz język

Zapytanie cenowe
Zapytanie cenowe
+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakt

Podesty szyte na miarę

;

Profielnorm dostarcza ponad 2000 nowych podestów rocznie. Dla zobrazowania specyfiki niektórych projektów, przedstawiamy poniżej studia przypadków poszczególnych realizacji wraz ze zdjęciami.


Dwupoziomowa antresola dla klienta z sektora modowego

Więcej informacji:
  • Powierzchnia antresoli: 4822 m2
  • Obciążenie: 500 kg/m2
  • Rozstaw słupów co prawie 10 metrów
  • Dwa poziomy, przy czym drugie piętro na wysokości 7576 mm

Wyzwanie:

Klient kontynuuje swój zrównoważony rozwój zarówno pod względem wielkości przedsiębiorstwa, jak i rodzaju asortymentu. Oprócz obuwia zaoferował również szeroką gamę odzieży. Szukał innego rozwiązania niż zakup nowego budynku, aby optymalnie wykorzystać już posiadaną przestrzeń w swoim magazynie.

Nasze rozwiązanie:

Profielnorm wraz z jednym ze swoich stałych partnerów przedstawił propozycję projektu, produkcji, dostawy i montażu wielopoziomowej antresoli. W projektowaniu siatki słupów należało uwzględnić istniejące ciągi komunikacyjne oraz wyposażenie. Standardowe usztywnienie nie było tutaj możliwe ze względu na komunikację i maszyny pod antresolą. Dlatego zdecydowano się na zastosowanie stężeń portalowych.

Najlepszy rezultat osiągnięty wspólnymi siłami


Wspólnie z jednym z naszych stałych dystrybutorów podjęliśmy wyzwanie osiągając świetny rezultat końcowy. Imponującą dwukondygnacyjna antresola magazynowa stanowi ogromną wartość dodaną dla klienta końcowego.

- Ton van Straten,
Manager Sprzedaży Profielnorm BV

Większa przestrzeń magazynowa dzięki optymalnemu wykorzystaniu wysokości budynku.


Klient miał plan dalszego poszerzania asortymentu i dywersyfikacji produktów. Oprócz dotychczasowego asortymentu obuwniczego klient postanowił rozpocząć również sprzedaży odzieży. Wymagało to dużo dodatkowej przestrzeni magazynowej, co zmobilizowało klienta do szukania odpowiedniego rozwiązania.

Możliwym rozwiązaniem mogła być przebudowa lub relokacja, jednak klient szukał innego rozwiązania i zdecydował się na realizacje z Profielnorm przy współpracy z zaufanym dystrybutorem. Aby optymalnie wykorzystać wysokość i przestrzeń obecnego budynku, wybrano wielopoziomową antresolę magazynową. Przebudowa lub przeprowadzka nie były więc już potrzebne.

Podczas projektowania antresoli ważne było uwzględnienie istniejących ciągów komunikacyjnych i wyposażenia w budynku. Standardowe usztywnienie nie było tutaj możliwe ze względu na komunikację i maszyny pod antresolą. Dlatego zdecydowano się na zastosowanie stężeń portalowych.

Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że posadzka okazała się niewystarczająca aby wytrzymać obciążenia z słupów wyliczone przez Profielnorm. Po przeprowadzonej wizji lokalnej na miejscu, wykonano rysunki, w których ważne było określenie pozycji kolumn. Po akceptacji klienta posadzka została miejscowo wzmocniona i przygotowana pod słupy.

Cały podest został wyprodukowany i dostarczony w czterech fazach. Profielnorm zadbał o sukcesywne zaopatrzenie oraz dobór odpowiedniej ekipy montażowej. Aby zapewnić niezakłóconą działalność klienta, montaż antresoli odbył się w godzinach nocnych między 24:00 a 7:00. W sumie proces od momentu oficjalnego rozpoczęcia do zakończenia projektu trwał około 10 tygodni.

Na życzenie klienta antresola została zaprojektowana tak, aby była możliwość jej rozbudowy w przyszłości o kolejne niezbędne metry kwadratowe.

Zobacz zdjęcia tej antresoli poniżej. Jeśli szukasz skrojonego na miarę Twoich potrzeb, zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi specjalistami w celu uzyskania osobistej porady. Możesz również zapytać o niezobowiązującą wycenę za pośrednictwem naszej strony internetowej.
Ściana sławy

Jeśli jesteś zainteresowany większą ilością zdjęć z naszych realizacji, spójrz na naszą „Ścianę sławy” gdzie umieściliśmy więcej zdjęć z ostatnio zrealizowanych projektów w tym i innych sektorach.

Certyfikacja

NEN-EN 1090 i ISO 3834

Zrównoważony rozwój

CSR i budownictwo cyrkularne

Zapytanie cenowe

Zapytanie online w trzech krokach

+48 748 841 031

Kontakt bezpośredni