Wybierz język

Zapytanie cenowe
Zapytanie cenowe
+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakt

Podesty szyte na miarę

;

Profielnorm dostarcza ponad 2000 nowych podestów rocznie. Dla zobrazowania specyfiki niektórych projektów, przedstawiamy poniżej studia przypadków poszczególnych realizacji wraz ze zdjęciami.


Kolejny poziom z Profielnorm

Podstawowe parametry:
  • Imponująca wysokość 18 400 mm
  • Specjalne podstawy słupów ze względu na duże naciski
  • 41 x 29 metrów ( x 5 pięter)
  • Specjalna konstrukcja stalowa w obszarze przenośnika

Wyzwanie:

Dla klienta ważne było maksymalne wykorzystanie wysokości budynku przy wystarczającym prześwicie na każdej kondygnacji. Nośność podłogi musiała wynosić co najmniej 500 kg/m2 obciążenia rozłożonego; jednak tak aby nacisk z słupów na posadzkę nie był zbyt wysoki. Instalacja antresoli o wysokości ponad 18 400 może być trudna w dostępnej przestrzeni. Dodatkowym wyzwaniem była krótkoterminowa dostawa i szybki montaż wielopoziomowej antresoli.

Nasze rozwiązanie:

Temat maksymalnego dopuszczalnego nacisku słupa na betonową posadzkę hali pojawił się w trakcie procesu inżynieryjnego. Po kilku konsultacjach z naszym działem inżynieryjnym opracowaliśmy ostateczne rozwiązanie: stopę bazową z 8 spawanymi żebrami na dodatkowo obciążonej stopie500x500mm z przyspawaną poziomo płytą łączącą dla przejścia do góry. Aby móc osiągnąć wysokość ponad 18 000 mm i móc to wykonać prawidłowo z punktu widzenia montażu, został wybrany podział długości słupa.

Jednogłośna gotowość rozwiązywania problemów.


Doskonała koordynacja w ramach Profielnorm oraz konstruktywna komunikacja zarówno z dystrybutorem, jak i klientem końcowym zaowocowały powstaniem tej antresoli na imponującej prawie dwudziestometrowej wysokości! Arcydzieło!

- Patrick de Nijs,
Area Sales Manager

Wymagająca antresola o dużej wysokości:


Wymagająca wysokość była wyzwaniem samym w sobie, jednak kluczowe okazało się ograniczenie nacisku kolumn z 5 kondygnacji na standardowej podłodze hali. Doświadczenie i profesjonalizm naszych inżynierów strukturalnych i dobra współpraca z klientem pozwoliły znaleźć optymalne rozwiązanie. Specjalnie skonstruowana podstawa była więc w stanie rozwiązać ten problem w 100%. To po raz kolejny pokazało, że współpraca między różnymi działami w Profielnorm i konsultacje z klientem mogą doprowadzić do pożądanego rezultatu! To ważna zaleta Profielnorm: cały proces w naszych rękach.

Zastosowanie tego podestu to nie tylko przechowywanie towarów, ale również baza dla przenośników, które musiały być rozmieszczone zgodnie z konkretną koncepcją linii spacerowych. Konieczne było zróżnicowanie profili w różnych obszarach i dostosowanie ich wysokości i wytrzymałości. Profielnorm zdał ten sprawdzian kompetencji doskonale.

Zastosowane 2-5-kondygnacyjne klatki schodowe zostały wykonane ze specjalnych antypoślizgowych płyt podłogowych. Ma to na celu umożliwienie długotrwałego użytkowania i zagwarantowanie bezpieczeństwa.

Realizacja tego wspaniałego projektu była na Profielnorm wyzwaniem i przyjaznością. Wspólnymi siłami powstało prawdziwe arcydzieło, jednak nie byłoby to możliwe bez zaangażowania ze strony klienta i wzorowej współpracy.

Zobacz zdjęcia tej wysokiej wielopoziomowej antresoli. Czy wkrótce staniesz przed wyzwaniem optymalnego wykorzystania przestrzeni w swojej hali przemysłowej? Skontaktuj się z Profielnorm, aby uzyskać osobistą poradę i odpowiednią propozycję cenową. Możesz również łatwo i bezpośrednio poprosić o wycenę online.
 
Galeria zdjęć

Czy jesteś zainteresowany większą ilością zdjęć różnych projektów? Spójrz na naszą ścianę sławy! Pokażemy Wam więcej zdjęć z ostatnio zrealizowanych projektów w tym i innych sektorach.

Certyfikacja

NEN-EN 1090 i ISO 3834

Zrównoważony rozwój

CSR i budownictwo cyrkularne

Zapytanie cenowe

Zapytanie online w trzech krokach

+48 748 841 031

Kontakt bezpośredni