Wybierz język

+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakt

Podesty szyte na miarę

Profielnorm dostarcza ponad 2000 nowych podestów rocznie. Dla zobrazowania specyfiki niektórych projektów, przedstawiamy poniżej studia przypadków poszczególnych realizacji wraz ze zdjęciami.

3 różne projekty, 1 rozwiązanie

Podstawowe parametry:
  • Powierzchnie antresoli: 5235m2 / 5799m2 / 9265m2
  • Obciążenie 300 kg/m2 (belki drugorzędne zaprojektowane na 500 kg/m2)
  • Rozstaw słupów 11 metrów - 2 poziomy

Wyzwanie:

Stanęliśmy przed takim samym wyzwaniem dla trzech różnych klientów, z których dwóch zajmuje się logistyką mody, a kolejny ogólną logistyką zewnętrzną. Wszystkie projekty były realizowane od podstaw, a inwestorzy kładli nacisk na duże rozstawy słupów antresoli, co miało ogromne znaczenie dla ich codziennej działalności.

Nasze rozwiązanie:

W porozumieniu z klientem i jego doradcami opracowaliśmy rozpiętość w kierunku głównych belek na ponad 11 metrów. Rozpiętości w kierunku belek drugorzędnych dochodziły do sześciu metrów. Te rozpiętości i obciążenia mają poważny wpływ na płytę stropową.

Oprócz tego opracowaliśmy inne inteligentne rozwiązanie: sposób, w jaki zintegrowaliśmy system tryskaczowy z konstrukcją antresoli. Typowym rozwiązaniem dla instalacji tryskaczowych jest podłączenie jej pod konstrukcją stalową. Ma to pewne zalety pod względem czasu instalacji i złożoności natomiast drugiej strony powoduje to niewielką utratę wolnej wysokości pod antresolą i zwiększone ryzyko uderzeniowe ze względu na poruszające się wózki widłowe. Wspólnie z klientem i dostawcą instalacji tryskaczowych znaleźliśmy rozwiązanie polegające na umieszczeniu rur w głównych belkach naszej konstrukcji, zamiast pod spodem. Wymagało to specjalnego zaprojektowania wzoru wykrawania w naszych profilach i zmian w kolejności w produkcji. W sumie wdrożyliśmy całkowicie efektywne rozwiązanie, bez wpływu na wolną wysokość w świetle i bezpieczniejsze rozwiązanie pod kątem ewentualnej kolizji z wózkami widłowymi.
Johan Bazen | CCO

Integracja ogrmnych obciążeń z słupów


Zintegrowanie ogromnych obciążeń kolumn z projektem budynku wymagało pełnego profesjonalizmu. Trzy różne firmy z różnymi projektami. Jesteśmy dumni z realizacji tych podestów.

- Johan Bazen,
CCO

Jak wesprzeć klientów unikalnym rozwiązaniem podłogowym z antresolą?


Stanęliśmy przed takim samym wyzwaniem dla trzech różnych klientów, z których dwóch zajmuje się logistyką mody, a kolejny ogólną logistyką zewnętrzną. Wszystkie projekty były realizowane od podstaw, a inwestorzy kładli nacisk na duże rozstawy słupów antresoli, co miało kluczowe znaczenie dla ich codziennej działalności.

Typowym rozwiązaniem usztywniającym w systemach podłóg antresoli jest stosowanie stężeń krzyżowych. Aby zachować unikalne rozpiętości 11 metrów, zastosowane zostały unikalne stężenia portalowe, które dało klientowi swobodny dostęp w kierunku 11 metrów, bez żadnych stężeń ani innych przeszkód.

Obejrzyj na poniższe zdjęcia z realizacji projektów. Szukasz rozwiązania szytego na miarę dla Twojego biznesu? Skontaktuj się z nami w celu uzyskania osobistej porady lub zapytaj o wycenę przez formularz online. Projektujemy, produkujemy i montujemy Twoją nową antresolę.
Nasze realizacje:

Czy jesteś zainteresowany większą ilością zdjęć różnych projektów? Spójrz na naszą ścianę sławy! Pokażemy Wam więcej zdjęć z ostatnio zrealizowanych projektów w tym i innych sektorach.

Certyfikacja

NEN-EN 1090 i ISO 3834

Zrównoważony rozwój

CSR i budownictwo cyrkularne

Zapytanie cenowe

Zapytanie online w trzech krokach

+48 748 841 031

Kontakt bezpośredni