Wybierz język

+48 748 841 031
Profielnorm East

info@profielnorm-east.com
Kontakt

Podesty szyte na miarę

Profielnorm dostarcza ponad 2000 nowych podestów rocznie. Dla zobrazowania specyfiki niektórych projektów, przedstawiamy poniżej studia przypadków poszczególnych realizacji wraz ze zdjęciami.

Trzypoziomowa antresola z integracją systemów

Podstawowe parametry i cechy szczególne projektu:
 • Powierzchnia > 1700m2
 • Obciążenie 350kg/m2 + regały 600kg/ sekcja
 • Specjalne otwory w podeście umożliwiające zintegrowanie z systemu przenośników
 • Stężenia ukryte pomiędzy sekcjami regałowymi
 • 0+3 poziomy (h 7800 mm) na pierwszym etapie
 • Konstrukcja przygotowana pod rozbudowę o 4 piętro
 • Wzmocnione obszary wokół stref załadowczych do 1000kg/m2
 • Prowadzenie instalacji tryskaczowej i elektrycznej w perforacji profili
 • Nacisk punktowy od kolumny (0+3) 735kN / (0+4) 980kN
 • Rozstawy słupów 5m x 6m
 • Czas instalacji < 2 mc
 • Czas od zapytania do zakończenia < 1 rok

Wyzwanie:

Dla klienta kluczowe było maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni tak by zyskać dodatkowe miejsce na kilkukrotnie więcej regałów, systemy przenośników, działalność operacyjną i załadunki.

Nasze rozwiązanie:

Profielnorm wraz z niezawodnym dystrybutorem i producentem regałów przygotował propozycję czteropiętrowego podestu z umieszczonymi na nim regałami półkowymi oraz systemami przenośników.

Trzypoziomowa antresola z integracją systemów


Odpowiadając na potrzebę ograniczenia miejsca potrzebnego na stanowiska kompletacyjne, w porozumieniu z generalnym wykonawcą obiektu zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy podest, który już od pierwszych dni funkcjonowania budynku pozwolił znacząco usprawnić logistykę wewnątrz zakładową.
Solidna konstrukcja pozwala na składowanie ponad 500 tysięcy kilogramów na powierzchni niewiele większej niż boisko do koszykówki.

- Krzysztof Kurowski,
Kierownik Działu Technicznego | Projekt Manager

Trzypoziomowa antresola z integracją systemów


Dzięki ścisłej współpracy w najwcześniejszej fazie podestu udało się ograniczyć koszty wzmocnienia posadzki, optymalizując projekt w zakresie obciążeń z słupów przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej siatki słupów 6000mm x 5000mm.

Stężenia zostały ukryte pomiędzy sekcjami regałowymi a dostępna przestrzeń pod podestem pozwalała na bezkolizyjne użytkowanie.

Podest został przygotowany na każdym piętrze na 350kg/m2 obciążenia równomiernie rozłożonego oraz obciążenia punktowe z regałów (regały o obciążeniu 600kg na jedną sekcję). Dodatkowo wokół stref załadowczych konstrukcja została dodatkowo wzmocniona do 1 tony na metr kwadratowy na każdym piętrze.

Profielnorm zaprojektował i przygotował odpowiednie otwory na wymiar dokonując integracji także z systemem przenośników. Instalacje tryskaczowe i elektryczne zostały przeprowadzenia w perforacji profili, nie zabierając dodatkowej przestrzeni pod poziomami antresoli.

Ten kompleksowy projekt został zrealizowany w rok od podjęcia tematu. Ścisła współpraca pomiędzy stronami pozwoliła na efektywność na wszystkich etapach od ofertowania, przez proces decyzyjny, dopracowywanie koncepcji projektowo-inżynieryjnej, fazę produkcji, logistykę i montaż na miejscu.

Przed nami rozbudowa o czwarta fazę, na którą wszystko zostało już przygotowane i dopracowane na etapie projektowym. Więcej zdjęć wkrótce!
Nasze realizacje:

Czy jesteś zainteresowany większą ilością zdjęć różnych projektów? Spójrz na naszą ścianę sławy! Pokażemy Wam więcej zdjęć z ostatnio zrealizowanych projektów w tym i innych sektorach.

Certyfikacja

NEN-EN 1090 i ISO 3834

Zrównoważony rozwój

CSR i budownictwo cyrkularne

Zapytanie cenowe

Zapytanie online w trzech krokach

+48 748 841 031

Kontakt bezpośredni